Tenis Antrenörü Eğitimi

Her Amaca Özel Antrenörlük Eğitimleri

Tenis Antrenörlüğü mesleğini seçmiş veya seçmek isteyen katılımcılar için Türkiye Tenis Federasyonunun formal antrenör eğitimleri mevcuttur. Akademimiz bu formal eğitimde verilemeyen, içerik ve amaç olarak performans tenisini ve profesyonel tenisin detaylarını standart bir eğitim programıyla sağlayan ülkemizdeki tek kurumsal akademidir. Akademimizde antrenör eğitimi alan antrenörlerin uluslararası akreditasyonları da yapılarak uluslararası geçerliliği sağlanmaktadır. Antrenör Eğitimlerimiz iki alanda yapılmaktadır.

Akademi Antrenörlüğü

Eğitim Süresi : 3 gün
İçerik : Temel Eğitim Metodları, Top Besleme Yöntemleri, Grup Eğitimi Organizasyonu, Kort İçi İletişim, Liderlik, Eğitim Programı Tasarlama.
Süre : 1. Eğitim: Eylül 2. Eğitim: Nisan
Kontenjan : 20 Katılımcı

Gelişim Antrenörlüğü

Eğitim Süresi : 3 gün
İçerik : Temel Antrenman Metodları, Top Besleme Teknikleri, Hedef Belirleme, Antrenman Planlama, Teknik Düzeltme, Kort İçi Fiziksel Antrenman, Temel Mental Antrenman, Turnuva Seçimi ve Takibi, Kort İçi ve Müsabaka İletişimi, Turnuva Dönemi Antrenmanı, Turnuva Dönemi Beslenme.
Süre : 1. Eğitim: Eylül 2. Eğitim: Nisan
Kontenjan : 20 Katılımcı

Performans Antrenörlüğü

Eğitim Süresi : 3 gün
İçerik : Antrenman Periyotlama, Fiziksel, Teknik, Taktik ve Mental Antrenman, Zor Durum Top Besleme Teknikleri, Video Analiz, Scouting, Soğuma ve Dinlenme yöntemleri, Turnuva Seçimi ve Takibi, Vuruş Seçimi, Durumsal Taktikler, Profesyonel Antrenörlük.
Süre : 1. Eğitim: Eylül 2. Eğitim: Nisan
Kontenjan : 20 Katılımcı

Şimdi Harekete Geçme Zamanı!

Performans Tenis Akademisi Uzmanlarından Bilgi Alın

1.200 Saat

Yıllık Eğitim Süresi

8 Adet

Tenis Kortu

10.000 Saat

Performans Antremanı

Yılda 9 Adet

Resmi Turnuva Katılımı
Her Amaca Özel Antrenörlük Eğitimleri

Performans Tenis Akademisi butik akademi konseptiyle hizmet vermek için kurulmuş olan bir eğitim kurumudur. Akademimiz, tesisi ve eğitmen ekibiyle tamamıyla küçük gruplarla performans tenisi ve kişiye özel tenis eğitimi yapma imkanı sunmaktadır. İsteyen üyelerimiz için iyi seviyede tenis oynayan sporcu – antrenörlerle tenis partner sistemimiz bulunmaktadır.

Sponsorlarımız