Kulüp, Altyapı ve Performans Eğitimi

Her Seviyeye Uygun Özel Performans Programı

Tenis Okulumuz ve diğer kaynaklardan katılan öğrencilerimizi ilgi, beceri ve önceliklerine uygun olarak çalıştırdığımız Sosyal, Temel Eğitime Yönelik veya Müsabık Gruplardır. Sosyal gruplarımız Kulüp Antrenmanı, Temel Eğitime Yönelik gruplarımız Altyapı Antrenmanı ve müsabık gruplarımız ise Performans Antrenmanı olarak adlandırılmaktadır.

Şimdi Harekete Geçme Zamanı!

Performans Tenis Akademisi Uzmanlarından Bilgi Alın

8.000 Saat

Performans Antrenmanı

Yılda 150 Adet

Resmi Turnuva Katılımı

300+

Kupa & Madalya

Milli Sporcular

Türkiye Şampiyonlukları
Performans Programlarımız

Kulüp Antrenmanları

Bütün bir yıl süresince devam eden Kulüp Antrenmanlarımız Başlangıç Eğitimini tamamlamış, okulu ve dersleri dışındaki değişik ilgi alanlarından biri tenis olan oyuncularımıza yönelik grup antrenmanlarıdır. Müracaatları baz alınarak, yaş grubu ve beceri seviyesi benzer oyunculardan oluşturulan gruplar haftada 2 veya 3 kez organize edilmektedir. Bu antrenmanlarda Temel Becerileri geliştirerek oyuncularımızın sevdikleri bu sporu en iyi şekilde yapmaları sağlanmaktadır. Bu gruplardaki oyuncularımız Müsabık değildir ancak eğitim programlarının devamında Performans Gruplarına dahil olarak Müsabık olabilmektedirler. Bu çalışmalar, PTA antrenörleri ve yardımcıları tarafından yürütülmektedir.

Kulüp Antremanı: Haftada 2 Gün x 60 dakika

Altyapı Antrenmanları

Oyuncu Gelişim Modelimizdeki Temel Eğitim Kademesini oluşturmakta olup, amacımız, oyuncularımıza tenis oyununun temel karakteristiklerini vererek takım duygusunu hissettirmek ve çalışmaları grup dinamiği içerisinde rekabete ve eğlenceye dayalı olarak yürütmek ve ulusal turnuvalara hazırlanmalarını sağlamaktır. Altyapı Antrenmanı Gruplarımız, tenis okullarımızdan ve diğer kaynaklardan akademimize katılan oyunculardan oluşmaktadır. Temel Eğitim Sistemimizin uygulandığı altyapı antrenmanlarımız 6-10 yaş grubu oyuncuları kapsamaktadır. Lisanslı Tenisçi olarak ilk yarışmalarına oyuncularımız bu grupta başlamaktadır. Bu çalışmalar, PTA antrenörleri ve yardımcıları tarafından yürütülmektedir.

Mini Performans: Haftada 2 x 60’ Tenis, Haftada 2 x 30’ Kondisyon
Midi Performans: Haftada 3 x 60’ Tenis, Haftada 2 x 45’ Kondisyon
Maksi Performans: Haftada 4 x 60’ Tenis, Haftada 3 x 45’ Kondisyon

Performans Antrenmanları

Oyuncu Gelişim Modelimizdeki Hazırlık, Geçiş ve Profesyonellik Kademelerini oluşturmakta olup; amacımız, oyuncumuzun Tenis oyununun tüm bileşenlerini algılayarak, müsabaka ortamına taşımasını ve uluslararası müsabakalara hazırlanmasını sağlamaktır.  Ayrıca ileri düzeyde müsabaka ortamında etkin ve rakibe uygun stratejileri uygulayarak mümkün olan en yüksek performansı sergileme becerilerini oyuncularımıza kazandırmaktır. Ayrıca profesyonel bir bakış açısıyla antrenman, turnuva ve yaşam planları oluşturarak önemli turnuvalara hazırlanmalarını sağlamaktır. Bu çalışmalar, PTA antrenörleri tarafından yürütülmektedir.

Okulu ve derslerinin kesin önceliği tanınmak üzere, tatil dönemleri de dahil sair tüm ilgi alanları ve aktivitelerini, tenis antrenman ve turnuva planlarına göre organize etmeye hazır olan ve beceri seviyeleri yeterli olan oyuncuların oluşturduğu bu antrenman grupları akademimizin takımlarını oluşturmakta, ulusal ve uluslararası turnuvalarda akademimizi temsil etmektedirler. Çeşitli yoğunluklarda yıl boyunca devam eden bu antrenmanlarımız yaş grubu ve performans seviyesine bağlı olarak çeşitli sıklıklarda edilmektedir.

U12 Performans: Haftada 4 x 90’ Tenis, Haftada 3 x 45’ Kondisyon
U14 Performans: Haftada 4 x 90’ Tenis, Haftada 3 x 60’ Kondisyon
U16 Performans: Haftada 4 x 90’ Tenis, Haftada 4 x 60’ Kondisyon
Pro Performans: Haftada 6 x 180’ Tenis, Haftada 6 x 60’ Kondisyon, Haftada 1 x 45’ Mental

Yaz Dönemi Antrenmanları

Yaz Dönemi Antrenmanları Performans Kampı şeklinde, 9-16 yaş arası oyuncular için tasarlanmıştır. Programımız genç tenis oyuncularının yaz tatilini yüksek performanslı tenis eğitimi ve turnuva hazırlığını kapsamaktadır. Tüm bunların yanı sıra genç tenis oyuncularının birçok ihtiyaçları düşünülmüştür.

Yaz Performans Kampımızda, kaliteli bir eğitim ile genç oyuncuların ihtiyaçlarına ve kişisel karakteristiklerine uygun teknik, taktik, fiziksel ve zihinsel eğitimler verilmektedir. Oyunlarla beraber tenisten keyif almayı ve sportmenliği öğrenirken, aynı zamanda teknik geliştirmenin önemini ve oyunun taktiksel yönlerinin gerekliliğini unutmuyoruz. Oyuncular yaş grubu ve beceri seviyelerine göre gruplandırılıyor. Bu çalışmalar, PTA antrenörleri tarafından yürütülmektedir.

  • Her oyuncu için başlangıç video analizi,
  • Haftalık planlama ve raporlama,
  • Yüksek yoğunluklu antrenman sistemi ile,
  • 8 sporcu için 1 sorumlu antrenör,
  • 1 kortta 4 oyuncu için 1 tenis antrenörü,
  • Turnuvalar sırasında Turnuva Antrenörlüğü,
  • Tesis içerisinde yoğun gözetim ve denetim,
  • Her aktiviteden önce yoklama,
  • Düzenli sporcu menüsü.

PTA'da Sizi Neler Bekliyor

Sponsorlarımız