Yetişkin Tenis Okulu

Her Seviyeye Uygun Özel Eğitim Programı

Başlangıç düzeyinde; Tenisi doğru tekniği ile öğrenmek ve geliştirmek için ders almak gereklidir. Akademimiz, seviyenize göre oluşturulmuş Yetişkin Tenis Okulumuz bir yandan başlangıç eğitiminizi tamamlamanızı sağlarken, bir yandan da yeni arkadaşlıklara temel oluşturacaktır. Ayrıca henüz tenis konusunda tam karar verememiş katılımcılarımıza 4-6 kişilik gruplar ile ekonomik bir başlangıç imkanı da sunmaktadır. Katılımcılarımızın karar vermelerini kolaylaştırmak amacıyla Tenis Okulumuz süresince kullanılacak ekipmanlar
akademimiz tarafından sağlanmaktadır.

Modern Tenis Eğitim metodolojisi

İleri düzeyde; Tenisi sportif rekabet ve sosyal birliktelik olarak devam ettiren yetişkinlerimiz için ulusal ve uluslararası turnuvalarda mücadele etmek üzere oluşturduğumuz antrenman gruplarıdır. Sistematik antrenman ve planlama ile sporcularımızı turnuvalara takım olarak hazırlarken aynı zamanda birlikte efor sarf etmenin keyfini yaşamaları sağlanmaktadır.

Kurumsal Tenis Okulları

Yetişkin Tenis Okulumuz, özel projeler halinde Şirketler, Üniversiteler, Okullar gibi kurumsal yapılardaki çalışan ve öğrencilere yönelik olarak organize edilebilmektedir. Okulumuz bu şekilde önemli bir sosyal boşluğu doldurmaktadır. Kurumsal eğitimlerimiz, Gruplar veya sınıflar halinde olabileceği gibi özel ve takım eğitimleri olarakta verilebilmektedir. Böylelikle kurum çalışanlarının kaynaşması, ekip ruhuna ve birlikte yapma inancına önemli katkıları bulunmaktadır. Eğitimler kurum ile belirlenen gün ve saatte yapılabilir, akademimiz ekipman desteği sağlayabilmektedir.

Öğretiyoruz – Sevdiriyoruz – Birleştiriyoruz – Yarıştırıyoruz

Bir Yetişkin Neden Tenis Oynamalı

Bakın bu konuda TTF Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cem Tınaz ne diyor;

Tenisin faydalarını fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden olmak üzere üç ana grupta toplayabiliriz. Tenisin size sağlayacağı en önemli fiziksel faydalar; vücudun genel yağ yakımına yardımcı olması, bireye çeviklik, denge, esneklik ve hız kazandırması, vücut koordinasyonunu arttırması şeklinde özetlenebilir. Bu fiziksel faydaların yanı sıra tenis, rakibe, kısmen rüzgara ve güneşe karşı verilen bir mücadele olduğundan, psikolojik anlamda bireye önemli katkılar sağlar. Bu faydalar, tenisin bireye sürekli mücadele etmeyi öğretmesi, sorumluluk anlayışı kazandırması ve bireyin disiplin kavramını geliştirmesi, sporda plan yapmayı ve strateji geliştirmeyi öğretmesi şeklinde özetlenebilir.

Tenis, her yaştan bireye eşsiz bir sosyal ortam sunar. Tenis sayesinde birçok arkadaşlık ilişkisi kurulabilir ve hatta işiniz için de önemli bağlantılar elde edebilirsiniz. Tenis sayesinde edineceğiniz bu sosyal şebeke önünüze birçok kapı açacaktır. Kulüplerin altyapılarında yer alan çocuklar, ileride profesyonel anlamda başarıya ulaşamasalar bile tenis oynuyor olmanın onlara sunacağı ayrıcalıktan faydalanarak birçok özel üniversitede veya yurt dışında ileri gelen üniversitelerde çok ciddi masraflardan muaf olarak eğitimlerine devam etme şansı yakalayacaklardır. Eğitimleri sonrasında tenis sayesinde tanıştıkları insanların onlara sunabilecekleri kariyer imkanlarından yararlanabileceklerdir.

Günümüzün en popüler spor dallarından biri haline gelen tenis, artık size çok daha yakın. Kendinize uygun raketi alıp, ailecek size en yakın tenis kulübüne veya tenis kortuna gitmenin tam sırası.

Şimdi Harekete Geçme Zamanı!

Performans Tenis Akademisi Uzmanlarından Bilgi Alın

1.200 Saat

Yıllık Eğitim Süresi

8 Adet

Tenis Kortu

10.000 Saat

Performans Antremanı

Yılda 9 Adet

Resmi Turnuva Katılımı
Eğitim Sistemimiz

Aynı çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerde de eğitim sistemimiz küçük sahadan büyük sahaya, daha kolaydan zora göre tasarlanmaktadır. Bir yetişkinin koordinasyon düzeyi çocuklara göre daha gelişmiş ve kas hakimiyeti daha yüksek olduğu için, çocuklarla geçilen süreden çok daha kısa sürede yetişkinler karşılıklı ralli yapabilmektedir.

Başlangıç Seviyesi

Genel olarak öğrencilerimizin Mikro—Mini saha ilerlemeleri ile Tenis hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak, topla raketin buluşmasını sağlayarak karşılıklı oynama hissini yakalamaları hedeflenmektedir. Bu çalışmalar sırasında Atma ve Tutma Hareketlerinin koordinasyonuna ve zamanlama becerilerine önem verilmektedir.

 • Hafta sonu ve hafta içi yapılmaktadır.
 • 1 Ders Planı 60 dakikadır.
 • 4-6 Kişilik gruplar 1 antrenör ile çalışmaktadır.

İleri Başlangıç Seviyesi

Genel olarak öğrencilerimizin Mini saha ilerlemeleri ile Tenis hakkında bilgilendirilmelerinin devamını sağlamak, topla raketin buluşmasını sağlayarak 3 Temel vuruşla [Forehand+Backhand+Servis] karşıdaki bir hedefi vurmaları sağlanmaktadır. Bu çalışmalar sırasında 3 Temel vuruşun İnce Koordinasyonu [F+B+S] ve 2 Temel Vuruşun [Vole + Smaç] öğrenilmesi sağlanmaktadır.

 • Hafta sonu ve hafta içi yapılmaktadır.
 • 1 Ders Planı 60 dakikadır.
 • 4—6 Kişilik gruplar 1 antrenör ile çalışmaktadır.

Orta Seviye

Genel olarak öğrencilerimizin Midi saha ilerlemeleri ile topla raketin buluşmasını sağlayarak 5 Temel vuruşla [Forehand+Backhand+Servis+Vole+Smaç] karşıdaki bir hedefi vurmaları sağlanmaktadır. Bu çalışmaların devamında 5 Temel vuruşun
Midi Sahada İstikrarlı Koordinasyonunun öğrenilmesi sağlanmaktadır.

 • Hafta sonu ve hafta içi yapılmaktadır.
 • 1 Ders Planı 60 dakikadır.
 • 4-6 Kişilik gruplar 1 antrenör ile çalışmaktadır.

İleri Seviye

Genel olarak öğrencilerimizin Normal saha ilerlemeleri ile topla raketin buluşmasını sağlayarak 5 Temel vuruşla [Forehand+Backhand+Servis+Vole+Smaç] karşıdaki bir hedefi vurmaları ve yine 5 Temel vuruşla Normal Sahada İstikrarlı Koordinasyonunun sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca ileri düzeyde Zor Durum ve Stres faktörleri devreye girdiğinde koordinasyon ve kontrolün sağlanması üzerine çalışılmaktadır.

 • Hafta sonu ve hafta içi yapılmaktadır.
 • 1 Ders Planı 90 dakikadır.
 • 4 Kişilik gruplar 1 antrenör ile çalışmaktadır.

PTA'da Sizi Neler Bekliyor

Sponsorlarımız